Kup bieżnie – e-shop

Przewodnik
bieżni


Bieżnie  >  Co jest trudniejsze? Bieganie na bieżni czy na zewnątrz?

Co jest trudniejsze? Bieganie na bieżni czy na zewnątrz?

Na portalu iDnes.cz opublikowano ciekawy artykuł, w którym porównano jogging na bieżni z klasycznym biegiem w plenerze. Jak wyglądało prównanie?

IDnes.cz podlega portalu Rungo, który jest poświęcony dyscyplinie biegania.

Na Rungo piszą o wadach bieżni  - bieżnia porusza się pod tobą, a ty rzeczywiście nie biegniesz  do przodu i nie ma oporu wiatru. Inna teoria mówi o przeciwnościach w bieganiu, a zaletach bieżni. Każdy kto próbował biegać, będzie miał różną teorię.

Ale jak właściwie podkreślił portal Rungo, zgodnie z badaniami naukowymi, nie ma prawie żadnej różnicy między bieganiem na zewnątrz, czy na bieżni. Tutaj link do badania brytyjskiego naukowca Andrew Jones.

Jedyną zaletą biegania na bieżni jest róznorodność. Na przykład można podłaczyć tablet do bieżni. InCondi ma całą serię takich bieżni.

Polecane strony

Opublikowany: 30. 6. 2016


Polecane bieżnie


Inne nowosci

4 główne zalety bieżni

Bieganie lub szybki marsz jest bardzo korzystny dla zdrowia. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy najczęstszą przyczyną zgonów jest choroba układu krążenia czy  choroby serca. Nowoczesne urządzenie każdy użytkownik dostosuje do swoich potrzeb.

30. 6. 2016

Jak rozpocząć bieganie?

Bieganie stało w ostatnim czasie bardzo modne. Rekreacyjnie czy też zawodowo. Polacy zaczeli intesywnie biegać . Jak zacząć biegać?

30. 6. 2016

Jak wybrać odpowiednie buty do biegania

Bieganie jest bardzo popularną formą ruchu, w ostatnich latach przeżywa dosłownie renesans. Aby jakość biegania w terenie, na drodze czy też na bieżni była bardzo dobra, potrzebne są dobrej jakości buty. Jak je wybrać?

30. 6. 2016

wszystky nowosci