Kup bieżnie – e-shop

Przewodnik
bieżni


Bieżnie  >  Jak wybrać odpowiednie buty do biegania

Jak wybrać odpowiednie buty do biegania

Bieganie jest bardzo popularną formą ruchu, w ostatnich latach przeżywa dosłownie renesans. Aby jakość biegania w terenie, na drodze czy też na bieżni była bardzo dobra, potrzebne są dobrej jakości buty. Jak je wybrać?

W internecie można znaleźć szeroką gamę przewodników, wskazówek i porad, w jaki sposób wybrać najlepsze buty do biegania. Dość humorystycznie opisują sposób wyboru butów do biegania  na stronie portalu Bezeckaskola.cz 

W każdym razie, należy odwiedzić sklep sportowy, gdzie znajdą Państwo szeroki wybór butów, a zwłaszcza wyszkolony personel, który pomoże przy wyborze tych odpowiednich. Owszem, możecie również doradzić się wśród swoich zanajomych którzy mają doświadczenie w bieganiu. Osoby które już od dłuższego czasu intesywnie uprawiają bieganie mają doświadczenie które buty wybrać, jaki fason jest odpowiedni, jaka marka jest warta polecania.

Gdzie i jak będziesz biegał?

Najpierw odpowiedz sobie na pytanie jakie buty są ci potrzebne? Odpowiedz sobie również gdzie będziesz biegał. Na drodze, w lesie, czy drodze polnej i jak często.  Bierz pod uwagę również to, jakie masz warunki do biegania wokół swojej okolicy. Możesz  udać się kilka razy biegać z dala od miejsca zamieszkania, ale zwykle biega się blisko swoich okolic zamieszkania.

W sklepie jak przymierzasz buty, to przejdź się w nich lub nawet krótko przebiegnij. Dobrą radą jest aby kupować buty po południu lub wieczorem ponieważ stopy są zmęczone i „nabrzmiałe“

Cena nie równa się jakości

Nie automatycznie. Sprzedawcy, którzy powiedzą, że trzeba kupić buty do biegania za co najmniej czterysta złoty lub siedemset  złoty to znak, że należy unikać takich sprzedawców.

Buty do biegania muszą przede wszystkim chronić stopy przed uszkodzeniami. Najważniejsze jest aby stopa dobrze się ułożyła w bucie, ponieważ to właśnie stopa będzie pracować w bucie przez kilka godzin.

Jaki wybrać rozmiar butów do biegania?

Przy wyborze butów do biegania  należy zwrócić szczególną uwagę na dobry rozmiar. Buty do biegania powinny być o jeden rozmiar większe niż stopa, ponieważ przy bieganiu stopa się rozszerza i  intesywnie pracuje. Należy także wziąć pod uwagę indywidualne  zachowanie stopy  podczas aktywności fizycznej – czy puchną ci stopy? Przy bieganiu należy zwrócić uwagę na takie właśnie czynniki.

Buty do biegania nie przymierzaj tylko w pozycji siedzącejale, spróbuj się w nich przebiegnąć. Niektóre sklepy są wyposażone w bieżnie, gdzie można spróbować jak się w danych butach biega!

But musi już przy przymierzeniu dobrze i pewnie siedzieć na stopie.

Z jakiej firmy wybrać?

Klasyczne są firmy sportowe. Niemiecki Adidas ma tradycyjnie węższy krój, ale dzięki technologii bezszwowej dopasowuje się do szerszych stóp. Popularną marka jest amerykański Brooks, który wyróżnia się dużą wygodą. Marka Mizuno pochodzi z Japoni. Buty sportowe do biegania z tej firmy są porównywane do obuwia domowego - super wygodne. A szeroką gamę obuwia do biegania ma również firma Nike czy New Balance. Wybór obuwia sportowego do biegania jest naprawdę duży, każda firma każdego roku wprowadza coś nowego.

Polecane strony

Opublikowany: 30. 6. 2016


Polecane bieżnie


Inne nowosci

4 główne zalety bieżni

Bieganie lub szybki marsz jest bardzo korzystny dla zdrowia. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy najczęstszą przyczyną zgonów jest choroba układu krążenia czy  choroby serca. Nowoczesne urządzenie każdy użytkownik dostosuje do swoich potrzeb.

30. 6. 2016

Jak rozpocząć bieganie?

Bieganie stało w ostatnim czasie bardzo modne. Rekreacyjnie czy też zawodowo. Polacy zaczeli intesywnie biegać . Jak zacząć biegać?

30. 6. 2016

Jak wybrać odpowiednie buty do biegania

Bieganie jest bardzo popularną formą ruchu, w ostatnich latach przeżywa dosłownie renesans. Aby jakość biegania w terenie, na drodze czy też na bieżni była bardzo dobra, potrzebne są dobrej jakości buty. Jak je wybrać?

30. 6. 2016

wszystky nowosci